Anasayfa>> Uçuş Güvenliği

Güvenlik Bültenleri >> Aeros

Safety bulletin N7 from 19/05/2009

Sevgili pilotlar. Güvenlik herkes için önemli bir konudur. Aeros olarak uçuş ekipmanınızın yıllık kontrollerini yapmanızı öneriyoruz. Bununla birlikte lütfen aşağıda gösterilen husuları da kontrol ediniz.

1) Arka gerdirme telini omurgaya sabitleyen kelepçe üzerindeki koruma kumaşını fotoğrafta görüldüğü gibi öne kaydırın.  Gerdirme teli kilidinin civata ile tutturulmuş ve güvenlik piminin sıkı olduğundan emin olun.Uçuş sırasında bu bağlantının çözülmesinin, kanadın yapısal desteğini tamamen kaybetmesi ve kanat kontrolünün tamamiyle kaybedilmesine neden olacağını unutmayın.

 
Aeros Güvenlik Bültenleri
WW Güvenlik Bültenleri
Uçuş Güvenliği
 
Locations of visitors to this page  

Kanat kontrolünü yaparken çok arkada kalan bir bileşen olması nedeniyle bu bağlantıyı uçuş öncesinde bir kez kontrol edin.

aeros

2) Kanadın alt yüzeyindeki ana fermuarı açın. Gerdirme telini durumunu uzunluğu boyunca konrol edin. Özellikle de nicopress bilezikten (çelik telin bitişlerinde kıvrılıp  kendine sabitleyen perçine benzer bilezik) sonraki durumuna bakın. Gerdirme telinin aşağıda resimde gösterildiği gibi velcro cebi dışında kaldığından emin olun. (Aeros web sayfasındaki 2008-04-11 tarihli rapora bakın)

aeros

3) Kanadın uçuşu boyunca özellikle de sert inişlerde sproglar aşağıya inmeye meyillidir. Sprog yüksekliklerini kontrol edin ve sprog ölçülerinin kanadın el kitabında tanımlanmış güvenli aralıklar içinde olduğundan emin olun. İyi uçuşlar ve yumuşak inişler dileğiyle.

Aeros Ltd

Güvenlik Bülteninin orjinaline (ing) http://www.aeros.com.ua/news.php?lang=english&id=194 adresinden ulaşabilirsiniz.

Çeviri : Barış YALÇINKAYA
Kaynak : www.aeros.com.ua