Deltakanat, yelkenkanat türkiye, delta kanat, yelkenkanat, yelken kanat, hanggliding, hang gliding, hang glider, Baris Yalcinkaya, Ucmak, uçma, uçuş, barış yalçınkaya, THK, Türk Hava Kurumu, Yelkenkanat Türkiye, Şampiyona, Aeros, target, Aeros discus, Aeros combat, Aeros phantom, Wills Wing, Wills Wing Falcon, Wills Wing sport2, Wills Wing U2, Wills Wing T2, Wills Wing T2C, Moyes, Moyes litesport, Moyes Litespeed, Moyes Litespeed RS, Dalga uçuşu, tepe uçuşu, soaring, yelken uçuşu, termik uçuşu, termal uçuşu, seyrüsefer, XC, cross-country, cross country, trapez, base bar, hücum borusu, hücum kenarı, leading edge, tepe borusu, kingpost, karabina, askı kolonu, kanat, wing, başlangıç kanat, başlangıç kanadı, orta seviye kanat, intermediate kanat, topless, performans kanat, performans kanadı, loop, loop nasıl, loop atma, tandem, tandem yelkenkanat, tandem deltakanat, planör, pördevites, aerodinamik, airbourne shark, fethiye, inönü, alidağ, alidağı, c tepesi, uçuş güvenliği, gps, variometre, varyometre, polar data, polar verisi, polar nedir, landing, deltakanat iniş, yelkenkanat iniş, pio, pilot induced oscillation, kanat seçimi, lift, drag, tek yüzey, çift yüzey, firar kenarı, rüzgar, yan rüzgar, çapraz rüzgar
Anasayfa >> Hakkımda


Deltakanatla 2008 yılında tanıştım.
THK'nın 2008 takvimindeki tekamül eğitimine yetişebilmek için Bolu Sportif Havacılık Derneği'nin Türk Hava Kurumu ile birlikte düzenlediği başlangıç eğitimine Fethiye'den Bolu'ya giderek katıldım. Başlangıç hocam rahmetli Altan Aydın'dı. Kendisi güleryüzlü ve cana yakın bir insan aynı zamanda çok çalışkan ve öğrencilerine en iyi eğitimi vermeye çalışan bir eğitmendi. 2008 nisan sonunda başlangıç eğitimimi bitirdim. Aynı yıl tekamül eğitimine başlayarak 2009 Temmuz'da THK'nun İnönü'deki eğitim ve uçuş merkezinde tekamül eğitimi tamamlayarak deltakanat pilot lisansımı aldım.

Sitede kitaplardan ve nitelikli web sitelerinden seçtiğim inceleme ve makalelerin yanında, detaylı bir şekilde hazırladığım 3D görsel illüstrasyonlar, modeller ve yazılar da var. Özellikle 3D_deltakanat ve temel topografik modelleri çıkartırken CAD/CAM (Computer Aided Design & Manufacturing) formasyonum çok büyük fayda sağladı.

Bu web sitesi deltakanadın diğer adıyla yelkenkanadın tanıtımı ve Bilgi Veritabanı hazırlama amacıyla başladı. Doyurucu, basit- anlaşılır, güncel ve doğru bir içerik amacıyla içeriğin çerçevesi ve niteliği üzerindeki çalışma hala devam ediyor. Deltakanat.net'in yeni başlayanlar için iyi bir kaynak ve profesyoneller için de bir referans olmasını umuyorum.

Dünyanın en zevkli havacılık sporlarından biri olan deltakanatla uçmak bambaşka bir duygu ve deneyim. Böyle bir imkanı bana sunan ve birçok insanın uçma hayallerini gerçek yapan Türk Hava Kurumu'na ve başta Murat Bayçora olmak üzere bana emeği geçmiş, fedakar eğitmenlerine teşekkür ederim.


Barış Yalçınkaya
10 Ekim 2008, Fethiye | MUGLA

barisfx@gmail.com

 
Site Kullanım Şartları
2009 tekamül eğitimimden

Başlangıç Eğitimi , Bolu

Simülasyon Eğitimi
tags : deltakanat, delta kanat, yelkenkanat, yelken kanat, hang gliding, hanggliding

 

ana sayfa | donanım | haberler | makaleler | uçuş güvenliği | uçuş merkezleri |deltakanat eğitimi |yasal bilgi